22.03.2013

Babsko Tasza


 Nie od dziś wiadomo, że jestem fanką wszelkich ciekawych inicjatyw związanych z promocją Śląska, śląskości i dóbr lokalnych. Już nie raz wspominałam tutaj o markach i projektantach śląskiego pochodzenia i o tym, jak bardzo jestem dumna z tego, iż pochodzę z tego regionu. Dziś w końcu mam okazję pokłonić się w stronę marki Gryfnie, oraz mego nowego skarbu, jakim jest Babsko Tasza. Samej marki mam nadzieję, że przedstawiać nikomu głębiej nie muszę, zaś jeśli jej nie znacie, to macie chwilę by głęboko sie z tego tytułu zawstydzić i szybko nadrobić swą niewiedzę. Łódź może szczycić się swoim Pan Tu Nie Stał, zaś Śląsk z dumą wyrywającą się z piersi (u mnie od dziś wyrywać się będzie ta duma z lewego ramienia) chwali się  marką Gryfnie. A jak lepiej promować śląskość, jeżeli nie poprzez produkty o świeżym designie, czerpiące z tradycji na swój charakterystyczny sposób. Wszak Ślązacy nie gęsi i swój język oraz kreatywność mają! Co wyróżnia te markę? Przede wszystkim wołające do nas po śląsku t-shirty, czy inne produkty opatrzone ciekawą oraz miłą dla oka grafiką. Sympatyczne wizualnie twory, poniekąd niosące ze sobą walor edukacyjny i kulturowy. Nikt w tak łatwy i przystępny, a przy okazji również zabawny sposób nie potrafi przyswajać śląszczyzny i zarażać nią, jak robi to Gryfnie.

Póki co, w mojej kolekcji gości Babsko Tasza - torba z gatunku ekologicznych. Niebywale pakowna, wykonana z dobrej gatunkowo i bardzo przyjemnej w dotyku bawełny. I ta grafika! Torba idealna dla takiej sklerotyczki jak ja, która niejednokrotnie wraca się do domu, tylko z tego powodu, że czegoś zapomniała. To przypominajka doskonała, na którą wystarczy spojrzeć, by wiedzieć o czym należy pamiętać tuż przed wyjściem. Z miejsca dziękuję tutaj Vu, który sprezentował mi to cudo, on jeden wiedział jak szczerzyłam sobie kły na tę taszke. Dzięki!!!torba: gryfnie, prezent

6 komentarzy:

 1. Świetny spis treści :) Glamourna torba :D
  Nie musiałam się zawstydzać, mimo geograficznej odległości, zderzyłam się z tymi śląskimi wytworami, chociaż jednym okiem. Będę musiała w przyglądanie się produktom zaangażować jeszcze drugie, bo wygląda na to, że warto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, polecam się im przyjrzeć, bo naprawdę warto :)

   Usuń
 2. O nie, ja teraz chcę taką taszkę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No szczerze się dziwię, że jeszcze jej nie masz - szoruj do sklepu! :D

   Usuń