01.05.2009

Akcja "Retro"

Wspominałam już coś na temat akcji „Retro” dlatego teraz uchylę rąbka tajemnicy a nawet i całość…
Akcja „Retro” to całodniowa impreza, na której można będzie wymienić coś ze swojej szafy na wybrane z galerii bądź wymienić je z inną uczestniczką imprezy. Będzie szalony babski pochód w ciuchach w stylu retro! Zobaczymy również wystawę fotograficzną: „W drodze. Przystanek Indie” wraz z ekspozycją mody orientalnej, projekcja filmu „Retro” oraz sesja fotograficzna: „Portret w niezwykłym nakryciu głowy”. A tak poza tym czekać na Was będą rabaciki na genialne ciuszki, smakowity poczęstunek i wiele innych atrakcji! To wszystko w świetnej atmosferze! Impreza ta powstała z mej inicjatywy i chęci kochanych szefowych zacnego miejsca jak i z uwielbienia dla mody i tego wspaniałego kącika jakim jest Galeria Mody Używanej „Retro” w Katowicach. Jeśli chodzi o historię tego obiektu to odsyłam do strony http://www.retro.zafriko.pl/ i powiem tylko jedno – przerobienie dawnego szaletu publicznego na tak genialne miejsce to był strzał w dziesiątkę! Od 3 lat „Retro” jest dla mnie obiektem kultu i każda szanująca się szperaczką buszująca po Katowicach znać je powinna! Nie jest to zwykły secondhand… to miejsce szczególne i zaczarowane, gdzie wystarczy cos przymierzyć aby poczuć się retro i bardzo wyjątkowo. To zakątek, który dostarczył mi wielu inspiracji jak i zaopatrzył moja szafę w skarby, na które zawsze patrzę z wielkim sentymentem. Nie wiem czy Luiza i Kasia (szefowe) są świadome tego jak wiele radości przynoszą osobom takim jak ja. Dziękuję im za współpracę i za to że stworzyły takie miejsce bo bez Nich i bez „Retro” Katowice były by szare... Zatem nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić wszystkich chętnych 5 maja na imprezę pełną atrakcji i genialnej atmosfery! :)

P.S. A najlepiej przyjść ok. godziny 16 – katowickie szafiarki i fanki retro oraz vintage będą działać! :)
projekt: Kasia Jaworska

5 komentarzy:

 1. super akcja! ;-)) szkoda, że mnie tam nie będzie..

  OdpowiedzUsuń
 2. wow super! az mi szkoda ze nie mieszkam nigdzie w poblizu:) baw sie dobrze:* nie moge sie doczekac zdjec z tego wydarzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. świetna akcja :) baw się dobrze! szkoda, że mnie tam nie ma... ps a czy to ma coś wspólnego z siemianowicką Grupą Ocochodzi?

  OdpowiedzUsuń
 4. Cooooooooo?
  Dlaczego ja to przeczytałam dopiero dzisiaj? ;[
  I dlaczego nigdy o tym nie słyszałam?
  Ale, teraz już wiem. Dzięki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podobają te zabawki.

  OdpowiedzUsuń